Home应用领域信号处理 Bias Tee OBT-80160-S
Previous product
Cavity Band Pass OBP-9958-70
通带带宽9923MHz~9993MHz,通带插入损耗≤3.7dB,腔体带通滤波器 OBP-9958-70
Back to products
Next product
Bias Tee OBT-810-4
Bias Tee OBT-80160-S
The RFecho BIAS TEES series of products range up to 16GHz They have good performance in terms of reliability and ease-of-use when compared to cumbersome user-designed bias tees employing off-the-shelf conical inductors.
加入询价列表
This product is already in quote request list
浏览询价列表
Share
Facebook Twitter Pinterest linkedin Telegram
  • Description
  • Additional information
  • 产品展示
Description
SPEC
Bias Tee
The RFecho BIAS TEES series of products range up to 2.0GHz.They have good performance in terms of reliability and ease-of-use when compared to cumbersome user-designed bias tees employing off-the-shelf conical inductors.
Features
Low Insertion Loss
Non-Resonant
Compact Size
Applications
Amplifier
Modulator
  Part No.
Frequency Range
Isolation
Insertion Loss
Current
Power
Voltage
VSWR
OBT-80160-S
8-16 GHz
35 dB Min
1.0 dB Max
200 mA Max
1 Watt Max
50 Vdc Max
1.50:1 Max
PDF
Additional information
Min Frequency
8.0GHz
Max Frequency
16.0GHz