Home应用领域信号处理 Bias Tee OBT-1124-S
Previous product
Bias Tee OBT-810-4
Back to products
Next product
Bias Tee OBT-810-4
Bias Tee OBT-1124-S
The RFecho BIAS TEES series of products range up to 12.4GHz. They have good performance in terms of reliability and ease-of-use when compared to cumbersome user-designed bias tees employing off-the-shelf conical inductors.
加入询价列表
This product is already in quote request list
浏览询价列表
Share
Facebook Twitter Pinterest linkedin Telegram
  • Description
  • Additional information
  • 产品展示
Description
SPEC
Bias Tee
Features
Low Insertion Loss
Non-Resonant
Compact Size
Applications
Amplifier
Modulator
  Part No.
Frequency Range
Isolation
Insertion Loss
Current
Power
Voltage
VSWR
OBT-1124-S
100 kHz – 12.4 GHz
35 dB Min
1.5 dB Max
700 mA Max
1 Watt Max
50 Vdc Max
1.60:1 Max
PDF
Additional information
Min Frequency
100kHz
Max Frequency
12.4GHz