Bias Tee OBT-80160-S
Click to enlarge
Home应用领域信号处理 Bias Tee OBT-80160-S
Previous product
GaAs Monolithic Integrated 0 Degree Power O510
Back to products
Next product
Bias Tee OBT-810-4
Bias Tee OBT-80160-S
The RFecho BIAS TEES series of products range up to 16GHz They have good performance in terms of reliability and ease-of-use when compared to cumbersome user-designed bias tees employing off-the-shelf conical inductors.
加入询价列表
This product is already in quote request list
浏览询价列表
Share
Facebook Twitter Pinterest linkedin Telegram
  • Description
  • Additional information
  • 产品展示
Description
SPEC
Bias Tee
The RFecho BIAS TEES series of products range up to 2.0GHz.They have good performance in terms of reliability and ease-of-use when compared to cumbersome user-designed bias tees employing off-the-shelf conical inductors.
Features
Low Insertion Loss
Non-Resonant
Compact Size
Applications
Amplifier
Modulator
  Part No.
Frequency Range
Isolation
Insertion Loss
Current
Power
Voltage
VSWR
OBT-80160-S
8-16 GHz
35 dB Min
1.0 dB Max
200 mA Max
1 Watt Max
50 Vdc Max
1.50:1 Max
PDF
Additional information
Min Frequency
8.0GHz
Max Frequency
16.0GHz
Insertion Loss (dB), Max.
1
VSWR (Max.)
1.50:1
产品展示
Related products
Bias Tee OBT-150-4
Close
The RFecho BIAS TEES series of products range up to 5.0GHz. They have good performance in terms of reliability and ease-of-use when compared to cumbersome user-designed bias tees employing off-the-shelf conical inductors. This series can be designed to inner-only topology andutilize our standard housings for fast turn manufacturing. They are asuperior option for biasing amplifiers, lasers, and modulators driven withhigh frequency data patterns.
Add to cart
Quick view
Bias Tee OBT-48-1
Close
Bias Tee OBT-48-1
The RFecho BIAS TEES series of products range up to 800MHz.They have good performance in terms of reliability and ease-of-use when compared to cumbersome user-designed bias tees employing off -the - shelf conical inductors. This series can be designed to inner-only topology and utilize our standard housings for fast turn manufacturing. They are asuperior option for biasing amplifiers, lasers, and modulators driven with high frequency data patterns.